Uwaga! Hosting Webplus konczy dzialalnosc z dniem 31.07.2019r. Wiecej informacji tutaj.

Poprzedni temat :: Następny temat
Opowiadanie
Autor Wiadomość
Ola 
Mikro złotko
Mówice mi Mysza ;*

Wysłany: 9 Maj 2007, 21:30   Opowiadanie

Więc, jest to moje pierwsze opowiadanie na tym forum ;) Nie śmiejcie się z niego i ewentualnie-poprawiajcie moje błędy. Acha, i piszcie, czy się wam podoba ;) To na razie jest pierwszy odcinek, a będzie ich dużo więcej...

*

Hania siedziała właśnie na ganku babcinego domu, podziwiając zachodzące słońce i rozmyślając o wydarzeniach, które miały miejsce w ubiegłym roku. A wszystko zaczęło się pewnego deszczowego, szarego, wrześniowego dnia...

Niebo płakało wielkimi łzami. Na drogach stały kałuże, po których ganiały się dzieci z wioski, ubrane w kaloszki i kurteczki z miejscowego ,,Secondhandu”. Hania wyglądała przez okno, czekając z niepokojem na ciężarówkę, która lada moment miała przyjechać i zabrać wszystkie ich rzeczy do nowego mieszkania, leżącego w centrum Bełchatowa. Zastanawiała się, jak przyjmą ją jej rówieśnicy? Czy znajdzie sobie druga taką przyjaciółkę jak Iwona? Tyle przecież razem przeżyły-chodziły zawsze tymi samymi ścieżkami, równo wyrastały tam, gdzie ich nie posiali. Jednym słowem-były zawsze razem, niczym siostry, od ponad 13 lat.
Rozważania dziewczyny przerwał przyjazd wielkiej ciężarówki marki ,,Star”. Zaraz też zaczęło się ogólne zamieszanie: znoszono meble, porcelanę, zastawę... Nie mając co ze sobą zrobić, nastolatka wyciągnęła z kieszeni skrawek papieru, ołówek i zaczęła szkicować stojącą przed domem starą, potężną topolę.
-Matko boska, dziecko! Co ty robisz?! Mogłabyś nam pomóc nosić meble, iść popilnować Karola, spójrz, wszędzie go pełno...A ty w takiej chwili sobie bazgrzesz!- Awanturowała się matka dziewczyny, zdenerwowana postawą córki. Ta zaś skuliła się pod naporem matczynego wzroku, pełnego złości i smutku.
-Dobrze, już sobie idę.-stwierdziła, obracając się na pięcie. –Karol, Karol!- krzyczała chwilę potem na niesfornego brata, wycierając mu chusteczką buzię brudną od błota (a tyle razy mówiono mu, że babki z błota się są do jedzenia...) i strofując go. –Jak ty wyglądasz? Spójrz, cała kurtka brudna, cały jesteś mokry...jak ty tak teraz pojedziesz?!
-To mnie wysus.-poprosił, sepleniąc 4-letni brat dziewczyny
-Jak?! Nie umiem tak mocno dmuchać-uśmiechnęła się z politowaniem.
-No, ale f pałel lendżelsach zielony pałel ledżels miał taką moc, ze mógł susyć.-rezolutnie odparł szkrab.
-Ale, kochany braciszku, my żyjemy na prawdziwym świecie, a nie na wymyślonej planecie potworów.-wypuściła Karola z rąk.-Biegnij do mamy, ciężarówka już czeka.
-A ty?- Spytało dziecko
-Ja mam jeszcze coś do zrobienia.-Odpowiedziała Hania, kierując się w całkiem przeciwna stronę Rylkowic.

Już przez ogrodzenie widziała, jak pod wiatą rąbie drzewo. Za każdym uderzeniem siekiery odczuwała przeszywający dreszcz, związany z przypływem adrenaliny. Odwrócony było do niej plecami, a Goguś-zabawny kundelek Rafała- spał w budzie.
Hania delikatnie pchnęła furtkę. W tym samym czasie Goguś obudził się i-wesoło podszczekując-merdał ogonkiem. Hania podeszła do Rafała, zakrywając mu oczy.
-Zgadnij, kto to?- Spytała szeptem, a gdy ten się odwrócił, obdarzyła go wspaniałym pocałunkiem. Dopiero po chwili zauważyła, że Rafał ma podbite oko.
-Co ci się stało?- Przestraszyła się.
-Ech, szkoda o tym mówić. Po prostu, ojciec wrócił wczoraj z pracy pijany i poczuł przypływ siły wyższej-mówił blondyn o chabrowych oczach. Wiedział, że Hani może się wyżalić. Bądź co bądź- byli ze sobą od dosyć dawna.-A co tu robisz? Myślałem, że jesteś już w drodze do tego, no....
-Bełchatowa. Wpadłam się pożegnać. –odparła, przytulając się do niego. I stali tak, przytuleni, pośród szarego deszczu, który wciąż rzęsiście, z dużym uporem spadał na parę nieletnich kochanków...

Rubi 
Mikro złotko

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 9 Maj 2007, 21:50   

Hmm, no mnie sie bardzo podoba. Jedynie gdzieniegdzie bylo mi za duzo myslnikow, ale to juz jest drobnostka ;) I tylko troche mi zal ze nie bylo to opowiadanie humorystyczne, bo wprost kocham komedie, ale i tak bylo ciekawe jak na pierwszy odcinek ;] Aha, i od razu zastrzegam ze ja sie nie znam na opowiadaniach i wierszach, wiec w kwestii stylu raczej Ci nie doradze niestety ;)

Ernest 
Kochane zwierzaki

Zaproszone osoby: 6
Wysłany: 9 Maj 2007, 22:00   

Mi tak samo bardzo się podoba i dokładsnie tak samo:

Cytat:
ha, i od razu zastrzegam ze ja sie nie znam na opowiadaniach i wierszach, wiec w kwestii stylu raczej Ci nie doradze niestety ;)

www.browsehappy.pl/ kampania uświadamiająca ludzi dot. przeglądarek, zapraszam

martusia922 
Mikro złotko

Wysłany: 10 Maj 2007, 12:40   

Faktycznie, gdzieniegdzie za dużo myślników, i trochę za mało opisów poruszających wyobraźnię. Wszystko się dzieje szybko, a to nie daje czasu na wyobrażenie sobie sytuacji... Fabuła jak narazie bardzo mi się podoba :):) Oczywiście czekam na dalszy ciąg :)

Veronica Mars 
Makro złotko
Nimfa wita w Neptune

Wysłany: 14 Maj 2007, 15:17   

No nawet całkiem fajne opowiadanie chociarz ja nie gustuje w realnych tylko fantasty to mi się podoba ,tak jak moi poprzednicy twierdzę że za duzo myślników ale jak sie pisze story to jest chęć ich stawiania bo sama pisze story...

Kokoszka 

Wysłany: 31 Maj 2007, 14:09   

Fajne :)

Odpowiedz do tematu